Uwielbienie dla kobiet odziedziczyliśmy po naszym czterokrotnie żonatym patronie - Panie w kinie Charlie cieszą się wyjątkowymi względami, dlatego specjalnie dla nich przygotowaliśmy cykl filmowy Charlie kocha kobiety -
pokazy przedpremierowe.
Film, który zaprezentujemy podczas kobiecego wieczoru to wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki
"Maria Skłodowska- Curie". W roli głównej zaprezentuje się
Karolina Gruszka ("Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, "Szczęście świata", "Pani z przedszkola"), a partnerować jej będą:
Arieh Worthalter, Charles Berling, Izabela Kuna, Daniel Olbrychski i inni.
W lutym
Charlie kocha kobiety włącza się do akcji
Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy i wspólnie z organizacją
Kwiat Kobiecości oraz
IFMSA-Poland Łódź zaprasza przed seansem na
PINK LIPS Project - event profilaktyczno-edukacyjny, mający na celu zwrócenie uwagi na problem wysokiej liczby zachorowań na Raka Szyjki Macicy wśród kobiet oraz
Wyroluj Raka ? warsztaty dla Pań promujące badania profilaktyczne.
Symbolem akcji PINK LIPS są różowe usta, dlatego zachęcamy wszystkie Panie uczestniczące w styczniowym Charlie kocha kobiety do użycia tego wieczoru różowej szminki ? mamy dla Nich nagrody niespodzianki. Chętne Panie będą mogły także wykonać taki makijaż na znak solidarności z kobietami walczącymi z RSM na miejscu, przed seansem.
|
Główny punkt programu to pokaz przedpremierowy niezwykłej polskiej produkcji Maria Skłodowska Curie . W głównej roli zaprezentuje się Karolina Gruszka.
Maria Skłodowska- Curie
reż. Marie Noelle / biograficzny, dramat / Belgia, Francja, Niemcy, Polska / 2017
"Maria Skłodowska-Curie" to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn.
Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.
PARTNERZY:
PARTNERZY MEDIALNI: