Ta strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]



2 Festiwal Zwiastunów Filmowych
KINO NA ZAMKU
15-17 lipca 2005 r., Łęczyca


Program   Plakat   DOC REVIEW - Najlepsze dokumenty świata   Filmy propagandowe

Koncert zespołu "ÖSZIBARACK"   Koncert zespołu Zelig+ do filmu "Metropolis"

Pokaz filmu "Dzień w którym umrę"   World Ad Festival - najlepsze reklamy świata

Pokaz filmów Przemysława Wojcieszka   Pokaz przedpremierowy filmu "Cała zima bez ognia"

Prezentacja Grupy SKY PIASTOWSKIE   Koncert zespołu Pink Freud do filmu "Człowiek z kamerą"

Pokaz premierowy filmu "ICHTHYS"   Pokaz filmu "Katedra" i "Sztuka spadania"

II Międzynarodowy Festiwal Animacji ReANIMACJA - replika   Dojazd i warunki pobytu

Wyniki głosowania publiczności na najlepszy zwiastun o nagrodę "Pazur Boruty"


PROGRAM:

Wydrukuj program (plik PDF, 310 kb)


 15.07.2005 r. - KINO 


 Godz. 17.00 

DOC REVIEW - Najlepsze dokumenty świata

Guerilla: uprowadzenie Patty Hearst (Guerilla: The Taking Of Patty Hearst)
USA 2004; 88 min.
Reżyseria: Robert Stone

Po filmie spotkanie z Arturem Liebhartem - Dyrektorem festiwalu Doc Review


 Godz. 19.00 

Prezentacja filmów propagandowych
  • Triumf woli (Triumph des Willens) (1934)
    Reżyseria: Leni Riefenstahl (114 minut)
  • Mówią Niemcy r. Ch.Ridley Anglia 1941 ( 2,5 minuty) + filmy propagandowe PRL-u
  • Mistrzowie szybkich wytopów - Roman Banach,
  • Żerań - Witold Lesiewicz,
  • Kukurydza - Jan Łomnicki,
  • Kobiety naszych dni - Jan Zelnik,
  • Brygada zaczyna szturm - Joanna Kozicka,
  • Jedna z wielu - Jadwiga Płuciennik,

 15.07.2005 r. - ZAMEK 


 Godz. 18.00 

II MIEDZYNARODOWY FESTIWAL ANIMACJI ReANIMACJA - Replika

BLOK 1 (64 minuty)

"Anima - Art", "Fallen", "Uwaga! Wypadki!", "Mathilda", "Halo", "Sanctify", "Puppet hotel", "puk puk", "Pucker up", "Déjà vu", "Smile!", "Slowloop", "Zasukanec"

BLOK 2 (90 minut)

"Ekosenkotka", "Pan i pies", "Bullox", "Na sznurkach", "Writing about", "Korniki", "Fall studies 2", "Stebla travy", "Łyżka", "Polsupah", "Film, że mucha nie siada", "Firewall", "Dr pill", "Spacerek", "Wojna światów", "Ona i On", "Waiting for a rain", "Co z nich wyrośnie?", "Togtha"


 Godz. 21.00 

Oficjalne otwarcie festiwalu


 Godz. 21.15 

Koncert muzyki zespołu "ÖSZIBARACK"

Skład zespołu:

dj PATRISIA [voices]
AGIM DŻELJILJI [electronics, piano]
TOMASZ DOGIEL / vj DGL [bass, electronics]
ZMAZIK [szpaderski drums]


 Godz. 23.30 

II MIEDZYNARODOWY FESTIWAL ANIMACJI Reanimacja - Replika

Pokaz Laureatów: (40 minut)

"Halo", "Bek", "Słoneczne miasteczko", "Fallen", "The Aim", "Film, że mucha nie siada" - spotkanie z twórcami


 Godz. 23.45 

"NOC ZWIASTUNÓW FILMOWYCH"

Część pierwsza:
Przegląd zwiastunów filmów europejskich oraz kina artystycznego

Część druga:
Zwiastuny polskich filmów niezależnych m.in Grupy SKY PIASTOWSKIE.

Część trzecia:
Pokaz filmu Grzegorza Lipca: "Dzień w którym umrę"


 16.07.2005 r. - KINO 


 Godz. 12.00 

DOC REVIEW - Najlepsze dokumenty świata

"Węzeł małżeński" (Tying The Knot)
USA 2004; 87 min.
Reżyseria: Jim de Seve
Najlepszy Film Frameline FF, Selekcja: Tribeca FF, Outfest, Newfest, Provincetown FF, Philadelphia Gay & Lesbian FF


 Godz. 13.30 

"Derailroaded - stracony talent" (Derailroaded)
USA 2004; 86 min.
Reżyseria: Josh Rubin


 Godz. 16.15 

"Mana - więcej niż wiara" (Mana. Beyond Belief)
Francja, Niemcy, Holandia 2004; 92 min.
Reżyseria: Peter Friedman, Roger Manley


 Godz. 18.00 

"Oparty na faktach" (Based On a True Story)
Holandia 2004; 75 min
Reżyseria: Walter Stokman


 16.07.2005 r. - ZAMEK 


 Godz. 18.30 

Prezentacja zwiastunów polskich dystrybutorów


 Godz. 21.00 

KONCERT MUZYKI ZESPOŁU ZELIG + TYMONA TYMAŃSKIEGO DO OBRAZU FRITZA LANGA "METROPOLIS" (118 min)

Skład zespołu:

Ryszard Tymański [electric guitar]
Wojciech Mazolewski [bass guitar]
Marcin Krzyżanowski [electric cello]
Maciej Moruś [drums]


 Godz. 23.00 

"WKRÓTCE W KINACH" -POKAZ ZWIASTUNÓW FILMÓW PREMIEROWYCH - PLEBISCYT PUBLICZNOŚCI NA NAJLEPSZY ZWIASTUN O NAGRODĘ "PAZUR BORUTY"


 Godz. 24.00 - 5.00 

WORLD AD FESTIVAL - MARATON 500 NAJLEPSZYCH REKLAM ŚWIATA

W programie:
  • Reklamy nagrodzone w 2004 roku na prestiżowych festiwalach reklam
  • Najpiękniejsze spoty z Azji, z lat 2003-2004
  • Humor w reklamie: najzabawniejsze filmy reklamowe ostatnich 10 lat
  • "saga reklamowa" Peugeota
  • "saga reklamowa" Budweisera
  • "saga reklamowa" MTV
  • Oficjalne filmy reklamujące miasta kandydujące do organizowania Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku.
  • Panorama 2004 - reklamy Nike, FedEx i Playstation
  • Najlepsze kampanie publiczne UNICEFU, Green Peace
  • Antytytoniowe kampanie reklamowe

 17.07.2005 r. - KINO 


 Godz. 14.00 

"GŁOŚNIEJ OD BOMB"

reżyseria: Przemysław Wojcieszek
scenariusz: Przemysław Wojcieszek
obsada: Sylwia Juszczak, Rafał Maćkowiak, Grażyna Krukówna, Magdalena Schejbal
Polska 2001; 91 min


 Godz. 15.45 

"W DÓŁ KOLOROWYM WZGÓRZEM"

reżyseria: Przemysław Wojcieszek
scenariusz: Przemysław Wojcieszek
obsada: Dariusz Majchrzak, Aleksandra Popławska, Rafał Maćkowiak
Polska 2004; 114 min

Po filmie spotkanie z Przemysławem Wojcieszkiem oraz Dariuszem Majchrzakiem


 Godz. 18.00 

"CAŁA ZIMA BEZ OGNIA" ("Tout Un Hiver Sans Feu") - Pokaz Przedpremierowy

reżyseria: Greg Zgliński
scenariusz: Pierre-Pascal Rossi
obsada: Aurelien Recoing, Marie Matheron, Gabriela Muskała, Blerim Gjoci
Szwajcaria 2004; 88 min


 17.07.2005 r. - ZAMEK 


 Godz. 17.00 

POKAZY NAJLEPSZYCH FILMÓW ZE SZKOŁY FILMAKADEMIE BADEN-WÜRTTEMBERG W LUDWIGSBURGU.

Blok 1 ( 60 min)
"Fruhling", "Es wird Regen geben", "Masks", "Endstation: Paradies", "Hessi James", "Der Pilot", "Wo ist Frank",  "Das Rad", "Postcard"

Blok 2 (51 min)
"Hochbetrieb", "Ritterschlag", "Óby", "Headless", "Sally Burton", "Insight", "Mouse" 


 Godz. 19.00 

Prezentacja Grupy SKY PIASTOWSKIE

Po filmie spotkanie z Grzegorzem Lipcem


 Godz. 20.30 

KONCERT ZESPOŁU "PINK FREUD" NA ŻYWO DO OBRAZU "CZŁOWIEK Z KAMERĄ" (reż. Dziga Wiertow, film eksperymentalny, ZSRR 1929; 68 min)

Skład zespołu:

Wojtek Mazolewski [bas]
Kuba Staruszkiewicz [perkusja]
Tomek Ziętek [trąbka]


 Godz. 22.00 

Pokaz premierowy filmu "ICHTHYS" - reż. Marek Skrobecki
Oraz spotkanie z twórcami


 Godz. 22.30 

Pokaz filmów  "KATEDRA" oraz  "SZTUKA SPADANIA" - Tomka Bagińskiego


 Godz. 23.00 - 3.00 

Pokaz wybranych laureatów zwiastunów filmów premierowych oraz zwycięzcy o nagrodę "PAZUR BORUTY"

Przegląd najlepszych zwiastunów z Archiwum Zwiastunów Filmowych



ORGANIZATORZY:
  • Muzeum w Łęczycy
  • Urząd Miasta Łęczyca
  • Agencja Pro Cinema - Kino Charlie, www.charlie.pl (producent wykonawczy)
  • Stowarzyszenie "Teraz Sztuka" - Robert Baliński (prezes) - Dyrektor Artystyczny Festiwalu
WSPÓŁORGANIZATORZY:
  • Stowarzyszenie "Łódź Filmowa" - Sławomir Fijałkowski (prezes) - Dyrektor Programowy Festiwalu
  • Sieć Kin Studyjnych
Rzecznik festiwalu:
  • Marcin Tercjak
Podziękowania i Współpraca:
  • 37 Dywizjon Lotniczy "Ziemi Łęczyckiej"
  • Agencja Film Polski - Sieć Kin Studyjnych
  • Agencja Estradowa ArtBim
  • Against Gravity
  • Best Film
  • Cine Pix
  • Dom Kultury w Łęczycy
  • Filmoteka Narodowa
  • F.H.U Soszyński MIX
  • Forum Film Poland
  • Gutek Film
  • Grupa KinoForma
  • Grupa "Sky Piastowskie"
  • Helios S.A.
  • Semafor sp. z.o.o.
  • SPI International/SPINKA
  • Solopan
  • Silver Screen
  • Państwowa Straż Pożarna w Łęczycy
  • Kino "Górnik" w Łęczycy
  • Kino Świat International
  • Platige Image
  • Traffic Films
  • Monolith Films/Monolith Plus
  • Warner Bros
  • Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
  • Vision
  • Zajazd "Zatoka" w Sierpowie
oraz
  • Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi - Zbigniew Dudek
    - projekt i wykonanie "PAZURA BORUTY"
PUNKT INFORMACYJNY:

tel. 0-24-721-89-97

Wstęp na projekcje filmowe i koncerty bezpłatny
(do Muzeum obowiązuje jednorazowa opłata w wysokości 2,50 zł)

Repertuar

Rezerwacja online

14.12 - czwartek
15.12 - piątek
16.12 - sobota
17.12 - niedziela
18.12 - poniedziałek
19.12 - wtorek
20.12 - środa
21.12 - czwartek
23.12 - sobota
31.12 - niedziela
13.01 - sobota
Repertuar godzinowy

Filmy w repertuarze



Wydarzenia

13 grudnia 2017
ŚRODA SENIORA
13 grudnia, godz. 19:00
POKAZ PRZEDPREMIEROWY : THE FLORIDA PROJECT
14 grudnia 2017
HAPPY HOUR
15-17 grudnia 2017
Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC
15-21 grudnia 2017
POWROTY NA ŻYCZENIE WIDZÓW
ZDOBYWCY EUROPEJSKICH NAGRÓD FILMOWYCH 2017
THE SQUARE | TWÓJ VINCENT | KOMUNIA

23 grudnia 2017
POKAZ SPECJALNY FILMU BOLLYWOOD: TIGER POWRACA
31 grudnia 2017 r.
SYLWESTER PREMIER FILMOWYCH 2017/2018
13 stycznia godz.19:30
POKAZ PRZEDPREMIEROWY : ATAK PANIKI

Inne wydarzenia

Kinekspert

www.architektum.pl

ADS







Purpose



www.zak.lodz.pl






Copyright 2000 © Kino Charlie - Wszelkie prawa zastrzeżone - Projekt i wykonanie CharlieWebmedia